Realizujemy kompleksowo obiekty ze ścianami z ziemi ubijanej.

Ziemia ubijana w szalunku jest jedną z najstarszych technik wznoszenia ścian. Łącząc tę sprawdzoną technologię z nowoczesnymi materiałami uzyskujemy doskonałe rozwiązanie nowoczesnych i zdrowych budynków. Dla osób, które cenią sobie komfort wypoczynku w zdrowych pomieszczeniach oraz wysoki standard, proponujemy kompleksową obsługę budowy domów ze ścianami wykonanymi w technologii ziemi ubijanej w szalunku.

Ściany takie urzekają nowoczesnym designem naturalnej surowości oraz zapewniają użytkownikowi budynku luksus w postaci idealnego mikroklimatu. Mury z ziemi oddychają – wchłaniają i odparowują wilgoć w sposób naturalny, utrzymując ją na właściwym poziomie. Dlatego szczególnie zalecane są w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego pobytu ludzi oraz w budynkach, w których pożądane są stałe parametry cieplno-wilgotnościowe takich jak muzea, galerie i archiwa.

Proponowana technologia jest również odpowiednia do zastosowania w nowoczesnych budynkach pasywnych ze względu na uzyskanie zysków energetycznych wynikających z akumulacyjności ścian oraz naturalnego mikroklimatu.

Mury z ziemi ze względów konstrukcyjnych i termicznych muszą być masywne. Stwarzają dzięki temu poczucie bezpieczeństwa i solidności konstrukcji oraz zabezpieczają przed szkodliwym smogiem elektromagnetycznym.