Koszt próbki wynosi 6zł. Wysyłka listem priorytetowym gratis.

NOWOŚĆ!

Zamów próbkę farby ECO Paint!

100%

naturalnego wykończenia powierzchni

w kolorach ziemi

Konstrukcje z ziemi

Remont zimą?

Naturalnie

Bezzapachowe farby Eco Paint

Konstrukcje z ziemi

Tworzymy zdrową i nowoczesną przestrzeń życiową w oparciu o ekologiczne materiały uznanych marek Tierrafino z Holandii oraz Sand & Lehm z Austrii. Specjalizujemy się w wykonywaniu ścian konstrukcyjnych w technologii ziemi ubijanej w szalunku.

Domy z tej ziemi – idealny mikroklimat

Farby gliniane Eco Paint

Farby gliniane Eco Paint to w 100% naturalne wykończnie powierzchni w kolorach ziemi. Są przeznaczone do malowania ścian i sufitów w suchych pomieszczeniach. Tworzą efekt matowej, „przypudrowanej” powierzchni odpowiadające najnowszym trendom designu wnętrz.

Nowoczesne i ekologiczne wnętrza z farbami Eco Paint

Zalety farb Eco Paint

 • Bez chemii i konserwantów

  Są czysto mineralne. Ewentualny dodatek stanowi mika, pigmenty, mączka marmurowa i naturalny zagęstnik.

 • Nie zawierają sztucznych pigmentów

  Zastosowane pigmenty są całkowicie naturalne

 • Nie zawierają szkodliwych substancji lotnych

  Można malować przy zamkniętych oknach bez konieczności przewietrzania pomieszczeń.

 • Są antystatyczne

  Obojętne elektrostatycznie, co powoduje, iż kurz nie osadza się na nich i mniej się brudzą.

 • Szlamują mikrospękania

  Nie jest wymagane dodatkowe przygotowanie podłoża poprzez szpachlowanie rys i siatki spękań.

 • Odporne na działanie promieni UV

 • Otwarte na dyfuzję

  Najwyższy współczynnik paroprzepuszczalności, pozwalającej na regulację wilgotności w pomalowanych pomieszczeniach.

 • Poprawiają mikroklimat wnętrz

  Nawet jeśli są użyte na powszechnie stosowanych tynkach (podłoże cementowo-wapienne lub gipsowe). W połączeniu z tynkami glinianymi pozwolą osiągnąć maksymalną poprawę mikroklimatu.

 • Odporne na pleśń

 • Ekonomiczne

FORMES – Rzetelność i profesjonalizm

Nowoczesne i ekologiczne produkty oraz technologie

Realizujemy kompleksowo obiekty ze ścianami z ziemi ubijanej.
Ziemia ubijana w szalunku jest jedną z najstarszych technik wznoszenia ścian. Łącząc tę sprawdzoną technologię z nowoczesnymi materiałami uzyskujemy doskonałe rozwiązanie nowoczesnych i zdrowych budynków. Dla osób, które cenią sobie komfort wypoczynku w zdrowych pomieszczeniach oraz wysoki standard, proponujemy kompleksową obsługę budowy domów ze ścianami wykonanymi w technologii ziemi ubijanej w szalunku.

Wykonujemy powłoki malarskie z zastosowaniem farb glinianych bazując na materiałach uznanych marek Tierrafino z Holandii oraz Sand & Lehm z Austrii.
Farby gliniane stanowią doskonały pomysł na estetyczne wykończenie ścian. Pozwalają na uzyskanie nowoczesnej i niepowtarzalnej kolorystyki (istnieje możliwość uzyskania dowolnego koloru, zaleca się jednak stosowanie oferowanej przez producenta gamy kilkunastu kolorów podstawowych) oraz faktury. Dzięki naturalności produktów, ściany pokryte farbami glinianymi tworzą przyjazną i relaksacyjną atmosferę wnętrz. Skutecznie maskują zarysowania i pęknięcia podłoża. Gwarantują łatwą naprawę powłoki malarskiej z jednoczesnym zachowaniem tego samego odcienia koloru.

Wykonujemy tynki gliniane (barwione w masie – nie wymagają dodatkowego malowania) bazując na materiałach uznanych marek Tierrafino z Holandii oraz Sand & Lehm z Austrii.
Oferowane przez nas tynki można aplikować zarówno w budynkach już użytkowanych (nakładając tynk cienkowarstwowy gr. 3 mm. na istniejący stary tynk) jak również w nowobudowanych obiektach (nakładając tynk grubowarstwowy gr. 3 cm. bezpośrednio na surową ścianę lub sufit). Obszerna paleta asortymentowa (materiałowa i technologiczna), którą dysponujemy – pozwala nam na uzyskanie dowolnej faktury powierzchni (od gładzi`stiuku weneckiego`poprzez efekty dekoracyjne, a kończąc na naturalnej szorstkości) oraz dowolnego koloru (zaleca się jednak stosowanie oferowanej przez producenta gamy kilkunastu kolorów podstawowych).

Wykonujemy tynki tadelakt bazując na materiałach uznanej holenderskiej marki Tierrafino.
Uzupełnieniem naszej oferty związanej z wykonawstwem tynków glinianych jest znany od tysiącleci marokański tynk zwany tadelaktem. Jest to naturalny tynk na bazie wapna i mączki marmurowej do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Bogata kolorystyka i aksamitny połysk tadelaktu nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, piękna i oryginalności. Uniwersalność produktu sprawia, że nadaje się do każdej stylistyki wnętrza od zabytkowych, przez tradycyjne, aż po nowoczesne. Po wykończeniu powierzchnia przypomina marmur. Jest to tynk ?barwiony w masie? przy pomocy wyłącznie mineralnych pigmentów stabilnych kolorystycznie (odporne na UV – nie zmieniają barwy). Istnieje możliwość uzyskania dowolnego koloru Tadelaktu, zaleca się jednak stosowanie oferowanej przez producenta gamy kilku kolorów podstawowych.

Świadczymy doradztwo techniczne na rzecz administratorów obiektów wykonanych w technologiach ziemnych.
W Polsce istnieje wiele obiektów wykonanych w różnych technikach ziemnych (poczynając od elementów konstrukcyjnych z ziemi poprzez konstrukcje w szkielecie drewnianym wypełnione mieszaniną gliny i włókien organicznych np.`mur pruski`,aż po elementy w których glina pełni jedynie rolę zaprawy np. muru kamiennego). Użytkownicy takich budynków borykają się często z brakiem wiedzy technicznej oraz dostępności odpowiednich materiałów celem wykonania remontu, czy chociażby bieżących napraw.

Twoja ekologiczna i nowoczesna inwestycja w 100%

Ściany z ziemi ubijanej 100%
Naturalna i bezzapachowa farba Eco Paint 100%
Tynk gliniany 100%
Tynk tadelakt 100%